Mykolas Rometis Universitesi 2004 yılında Vilnius’un başkentinde kurulan bir kamu kuruluşudur. Mykolas Romeris Üniversitesi hemen hemen 50 ülkeden öğrenci alan yaklaşık 17,500 öğrencisiyle Litvanya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite Uluslararası öğrenciler için İngilizce hazırlık kursları, İngilizce dilinde lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. 

Üniversite Birleşik Krallık, Fransa, Avusturya, Finlandiya, Estonya ve Güney Kore ile geniş çapta ortak eğitim programları sunmaktadır. Bu tarz programlar sadece dünya çapında profesyonel iş imkanı ve uluslararası deneyim kazandırmakla birlikte ayrıca çifte diploma sağlar. Tüm öğrencilerin Uluslararası değişim (eğitim ve stajyerlik) programlarına katılmaları teşvik edilmekle birlikte, üniversitenin uluslararası bağları dünyanın her bölgesini bir araya getirir. Üniversite’nin 400 den fazla yabancı akademi ve devlet kuruluşlarıyla yakın bağlantısı vardır. Mykolas Romeris Üniversitesinin Türkiye’de geniş dayanışma ağı vardır. Bu iş ortakları arasında olan üniversiteler; Beykent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Istanbul Bilgi Üniversitesi , Karadeniz Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yildiz Teknik Üniversitesi’dir 


Öğrencilerin rahatlığı için üniversite öğrencilerin 1-3 euroya yemek yiyebilecekleri yemek salonları ve kafeteryalar sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için kampüste aylık 60 euroya çift yataklı odada konaklama imkanları sunulmaktadır. Üniversite binası ve 7/24 açık olan kütüphane konaklama yerlerine sadece 5 dakika uzaklıkta olup diğer ek servisler: park, spor salonları, kablosuz internet, kültürel ve eğitimsel servisler, yabancı diller vb tamamen ücretsizdir. Genel olarak yaşam giderleri aylık 350-450 euro arasındadır. Diploma Onay. Seçilen programı bitirdikten sonra, mezun olan öğrencilere diploma ve diploma eki verilir. Diploma eki Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve UNESCO/CEPES’in oluşturduğu örnekle uyuşur. Mykolas Romeris Üniversitesi ECTS ve Diploma Eki Belgesi hamilidir. Avrupa Komisyonu (DG eğitim ve Kültür)Avrupa Kredi Transfer ve değerlendirme sistemi ve/veya Diploma Eki’ni her bakımdan doğru bir şekilde uygulayan Yüksek Eğitim Kurumu belgesiyle ödüllendirir. Litvanya Diploması 50 ülke tarafından imzalanan Lizbon anlaşmasıyla tüm ülkelerde ve kuruluşlarca (Avrupa Birliği, ABD, Kanada, Türkiye, vb) tanınır. Öğrencilerin Litvanya’da kazandıkları bu diplomaların bu ülkelerde geçerli olacağından şüpheleri olmamalıdır. inde Lisans eğitimi 3,5 yıl sürer (4 yıl süren bilişim ve dijital içerik eğitim programı hariç). 

Mykolas Romeris Üniversitesinde lisans programına başlamak için Lise diploması ya da eş denklikte bir belge şarttır. Başvuranlar ayrıca genel başvuru koşullarını yerine getirmek zorundadırlar (eğer program şartlarına uygunlarsa.)

Lisans programları:

İngiliz dili
İş Bilişimi (Middlesex Universitesinden onaylı çift diploma, UK)
Bilişim ve Dijital İçerik ortak eğitim programı (Dongseo üniversitesinde, Güney Kore)
Finansal Ekonomi (Middlesex Universitesinden onaylı çift diploma, UK)
Turizm Yönetimi
Psikoloji
Sosyal Hizmet
Sosyoloji

Yüksek lisans programları:

Sosyal Teknoloji Yönetimi (Portekiz, Fernando Pessoa Üniversitesi ile ortak lisans)
Elektronik İşletme Yönetimi (İngiltere, Middlesex Üniversitesi ile işbirliği içinde)
İletişim ve Yaratıcı Teknolojileri (İngiltere, Middlesex Üniversitesi ile işbirliği içinde)
Finansal Piyasalar (İngiltere, Middlesex Üniversitesi ile işbirliği içinde)
İşletme Enformatiği (Portekiz, Fernando Pessoa Üniversitesi ile ortak çalışma programı)
Uluslararası Hukuk
Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku (Fransa, Savoie Üniversitesi ile ortak çalışma programı)
Avrupa Birliği Hukuku ve Yönetişim (Fransa, Montesquieu Üniversitesi ile çift diploma)
İş ve Örgüt Psikolojisi (Estonya, Tallinn Teknoloji Üniversitesi ile ortak çalışma programı)
Sosyal Hizmet – Gençlik ve Çocuk (Riga Stradins Üniversitesi, Letonya ile ortak çalışma programı)

 

İngilizce Eğitim 

MRU Program ve Kabul Şartları

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız!