Litvanya öğrenim görmek ister misiniz? Doğu Avrupa’da 1500 lü yıllarda ilk kurulan üniversitelerde okumanın ayrıcalığını yaşamak, Avrupa Birliğindeki en kaliteli eğitim düzeyini deneyimlemeniz için bekliyoruz.
Litvanya da alacağiniz tüm mesleki eğitimler bütün avrupada tanınır, hedeflediğiniz kariyere, halinizdeki iş ve çalışma ortamına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Ülkemiz dünyada 16 ülke ile akademik değişim anlaşmaları imzalamıştır. Her yıl 1000’den fazla öğrenci ve öğretmen yurt dışındaki eğitim ve araştırmaları için bize katılıyorlar.
Yükseköğretimin devlet okullarında eğitim dili Litvanca olmasına rağmen ingilizce ve diğer dillerde akademik değişim kapsamında yabancı öğretmenlerle programları yürütülmektedir.


ÖĞRENİM ÜCRETLERİ
Avrupa Birliği standartlarında kaliteli eğitim alınabilecek en ekonomık ülke Litvanya dır. Yıllık ortalama 5000 EU bir harcamayla tahsilinizi gerçekleştirebiliriniz.

YÜKSEK EĞİTİM PROGRAMLARI

Çalışmaların üç aşaması vardır: Birincisi, Lisans, ikinci yüksek lisans derecesi ve üçüncü doktora olacaktır. Üniversite, yüksek öğretim çalışmaları profesyonel mesleki faaliyetlere hazırlanmak için tasarlanmıştır. Çalışma programının en az dörtte biri pratik eğitime alınır. Mezunlara Profesyonel lisans diploması verilir. Pratik iş deneyimi ve ek çalışmalar Yüksek Lisans programında devam eden kamu ve özel kolejler tarafından sağlanmaktadır.
Üniversite çalışmaları evrensel genel eğitim, teorik hazırlık, mesleki becerilerin en üst düzeyde sağlamak için tasarlanmıştır. Full-time lisans dersleri dört yıl sürer; Mezunlar bir lisans diploması kazanır. Mezunlar 1.5 ila 2 yıl sürer lisansüstü programa çalışmalarına devam edebilir. Akademik kariyer yapmak isteyenler doktora derecesine dört yıl daha çalışmalarına devam edebilir. Eğitim programları 24 yüksekokul tarafından sunulmaktadır.

BURSLARI

Puanları yüksek başarılı öğrencilere ilgili okul tarafından geçerli prosedürü takip ederek teşvik bursu sağlanabilir. Hükümet tarafından belirlenen kriterleri sağlayan öğrencilere ayrıca sosyal burs temin edilebilir.

AKADEMİK YIL

Azademik yıl iki yarıyıl ve tatil dönemlerinde ayrılmıştır. Tatil süreleri ayrı ayrı yüksek öğrenim her okul tarafından belirlenir. Yaz aylarında öğrencilerin en az bir ay kesintisiz tatil hakkı vardır.

NEDEN LİTVANYA ?

Yüksek kaliteli, modern ve yenilikçi çalışmalarla, AB genelinde denkliği olan ve tanınan diplomaya sahip olacaksınız. Tarihi bir dokuda modern ve eğlenceli şehir yaşamı, geleneksel kültürü ekolojik yeşil bir coğrafya da yaşayacaksınız.

HANGİ BRANŞTA EĞİTİM ?

Litvanya eğitim akademik kariyer yönünde sınırsız olanaklara sahip olacaksınız. Sosyal ve sanat çalışmalarından, tıp ve teknoloji programlarına, 120’den fazla öğrenim programları arasından seçim yapabilirsiniz.

NASIL BAŞLAYACAĞİM ?

Çalışma programlarının giriş koşulları, kabul şartları konusunda, Litvanya vize koşulları ve oturma izinleri hakkında.

 

GENEL LİSANS PROGRAMLARI 

Litvanya Devlet Üniversitelerinde Eğitim

 

Sosyal Bilimler

- Uluslararası ve Kültürlerarası İletişim
- Ekonomi Finansman Maliyet Muhasebesi
- Bilişim ve Dijital İçerik Turizm Yönetimi ve İşletme
- Sosyal Pedagoji ve İş hukuku Filoloji özel Amaçlı İngilizce
- Siyasal Bilimler Psikoloji
- Kamu Yönetimi Sosyal Hizmetler ve İş hukuku
- Uluslararası Siyaset ve Kalkınma Dünya Siyaseti ve Ekonomisi

 

Teknik Üniversite

- Enerji Mühendisliği İnşaat mühendisliği
- Bilgisayar Mühendisliği Endüstri Mühendisliği
- Finans Mühendisliği Bilişim Sistemleri Mühendisliği
- Makina Mühendisliği Mekatronik ve Robotik
- Otomotiv Mühendisliği Mimarlık
- Uçak Mühendisliği ve Pilotaj

 

Güzel Sanatlar Akademisi

- İç – Dış Mimarlık Grafik Tasarım
- Multimedya Tasarımı Fotoğraf Film Teknolojisi
- Muzik yapımcılık production

 

Tıp Fakültesi

- Uzman Hekimlik – Tıp Doktoru Odontoloji – Diş Hekimliği
- Eczacılık Veterinerlik
- Genel Hemşirelik Gıda Güvenliği
- İşyeri doktorluğu
- Diyetisyenlik Kozmatik
- Biyoloji Biyoteknoloji
- Çevre Bilimi ve Ekoloji Mühendisliği

 

Spor Akademisi

- Fitnes ve Beden Eğitimi Antrenörü Spor Koçluğu Futbol,Basket,Tenis,Kayak
- Fizyoterapi Fiziksel aktivite ve halk sağlığı
- Spor Yöneticiliği Spor Rekreasyon ve Turizm

 

9 universitede 120 den fazla lisans programi seçme şansı