KTÜ Santaka Vadisi

Kasım 2014'te açılan Kaunas Teknoloji Üniversitesi (KTU) Santaka Vadisi, anında Baltıkların Silikon Vadisi olarak etiketlendi. Bilim ve iş dünyası arasındaki işbirliği için bir katalizör görevi görür.
KTU Santaka Vadisi, Litvanya'da bilgi ekonomisinin geliştirilmesi için çok önemli öneme sahip alanlardaki araştırma ve araştırma-geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerinin yürütüldüğü yerdir. Sürdürülebilir kimya ve biyo-eczacılık, gelecekteki enerji,
Mekatronik ve bilgi ve iletişim teknolojisi, dünya çapında tanınan araştırmacıların Vadi'de çalışan grupları tarafından geliştirilen bilim ve teknoloji alanları arasındadır.
KTU Santaka Vadisi'nin açılışından bir yıl sonra,
Üniversitenin ulusal ve uluslararası şirketler için Ar-Ge'den elde ettiği gelir yüzde 22 arttı ve araştırma projeleri için ulusal finansman 2012 yılının üç katını geçti.

KTU Santaka Vadisi'ndeki Ulusal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi (NIEC), araştırma ve iş dünyası arasındaki işbirliğini bir araya getiren tek duraklı bir dükkan gibi hareket ediyor.
Vadinin açılmasının hemen ardından NIEC, şirketlerin Valley'de yapılan araştırma ve inovasyon faaliyetlerini öğrenebilecekleri ve işlerine yönelik bilgi yoğun çözümleri tercih edebilecekleri bir online platform başlattı.

Araştırma ve iş işbirliği için bir merkez olmanın yanı sıra,
Kaunas üniversitelerinin uluslararası ziyaretçileri için bir cazibe noktası olan KTU Santaka Vadisi, ülkenin dört bir yanından ve şehrin vatandaşları tarafından da ziyaret edilmektedir. Açılıştan bir yıl sonra, Valley 100'den fazla bilim ve hükümet kurumu temsilcisine ev sahipliği yaptı.
ve dünyanın dört bir yanından gelen iş şirketleri; İki bin kişiden fazla öğrenci, KTU Santaka Vadisi’nin son teknoloji ürünü araştırma tesislerini ziyaret etti.

30'un üzerinde etkinlik - uluslararası araştırma ve iş konferansları, sergiler ve halk için açık konferanslar, açılışından bir yıl sonra KTU Santaka Vadisi'nde gerçekleşti.
Dünyanın en iyi üniversitelerinden, Avrupa Komisyoncularından ve Nobel Barış Ödülü'nden ödünç alınan akademik ünlüler tarafından ziyaret edildi. KTU Santaka Vadisi, hem ödüllü mimarisinde hem de aktivitelerinde araştırma, araştırma ve yenilikler arasında bir sinerjiyi temsil ediyor. Dünyanın her yerinden araştırmacılar ve şirketler için açıktır.


interdisciplinarity
Ortak / çift diploma programları
100'den fazla olası majör ve minör kombinasyonu
Çeşitli çalışma ve araştırma alanlarından bilgi ve kaynakları içeren çalışma programları
Disiplinler, okullar, enstitüler ve kurumlar arasında yürütülen araştırmalar
Alan ve disiplinlerarası yetkinlik parçalarına dayalı MASTER + çalışma modeli


Uluslararasılık
50'den fazla ülkeden uluslararası öğrencilerin yaklaşık% 10'u
Akademik hareketlilik için 400 ortak üniversite, uluslararası ortak / çift diploma programları
Litvanya'nın önde gelen uluslararası araştırma üniversitesi
Yurtdışı şirketler için araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) sağlayan lider Litvanya üniversitesi


Yenilikler ve teknoloji transferi
2012'den beri 60'ın üzerinde başlangıç ​​şirketi
Baltıklarda en büyük inovasyon destek sistemi
ABD, Avrupa ve Asya'da patentli radikal yenilikler
Litvanya üniversiteleri tarafından sağlanan tüm iş ve endüstri Ar-Ge'sinin% 32'sinden sorumludur.

Sürdürülebilirliğin Entegrasyonu
Sürdürülebilir kalkınma hedefleri 2030'un (SDG17) Üniversite'nin faaliyetlerinin farklı düzeylerinde ve alanlarında entegrasyonu: çalışmalar, araştırma, altyapı ve toplum
Çevresel farkındalık ve davranışları teşvik eden projeler ve girişimler, üniversite ve bölge çapında tutum değişikliklerine ilham kaynağı olmaktadır.
Sürdürülebilir KTÜ'nün vizyonu - proaktif Üniversite olmak, SDG hedeflerini entegre etmek, gelecekteki sorumlu liderleri ve alandaki uzmanları eğitmek ve insanlar, çevre ve uzun yıllar arasında tutarlılık arayışı
vade refahı

Usta öğrenciler ve çalışanlar
Eğitim ve öğretim laboratuvarı KTU EDU_Lab 2015 yılında kuruldu
KTU WANTED Kariyer Günleri, Baltıkların en büyük kariyer fuarı. 13. kez düzenlenen Kariyer Günleri, çok sayıda kuruluşa yıldız çalışanlarını bulmaya çoktan yardım etti.
KTÜ öğrencileri 6 kişisel gelişim programına katılmaya davet edilir: HEDİYELİ, KILAVUZ, İSTEDİĞİNİZ, İNSANSIZ, BİRİMİ VE AKTİF
KTU, öğrencilerin ve çalışanların yetkinliğinin tanınması için dijital rozet teknolojisini kullanan Litvanya'daki ilk üniversite oldu.
Dünyaca tanınmış derece sertifikası Uluslararası öğrencilerin kampüsü Yurtlarda konaklama. Meet & Greet Güvenli ortam ve ılıman doğal koşullar keyifli bir yaşam için idealdir Kaunas, Litvanya'nın en büyük ikinci şehridir.
Çoğunlukla Litvanyalı aydınlar ve kültürel sermaye olarak adlandırılır Kaunas'ta üniversite veya kolejde çalıştığı her 5 kişi Kaunas Avrupa'nın en iyi 10 en uygun maliyetli şehri arasındadır (ortalama yaşam maliyeti ~ 400-450 € arasındadır) Litvanya Avrupa'ya üye bir devlettir Birlik, Dünya Ticaret Örgütü, Birleşmiş Milletler,
AGİT ve NATO Litvanyalıların yüzde 92'si en az bir yabancı dil konuşuyor: İngiliz, Rus veya Alman Litvanya dünyadaki beşinci, Avrupa'da üçüncü ve yabancı yatırım projelerinde Baltık Devletleri arasında birinciydi. Herhangi birinden kısa bir uçuş (2 ila 3 saat) Avrupa ülkesi

 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız!